Nasi prelegenci:
dr hab. Krzysztof Borodako - kierownik zespołu eksperckiego badającego przemysł spotkań w Krakowie - w Projekcie Grantowym „Sterowanie przemysłem spotkań...” kierownik merytoryczny ze strony polskiej; ekspert lub doradca w projektach finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Powołany przez Prezydenta Miasta Krakowa w skład Komisji Konkursowej oceniającej najciekawsze oferty imprez integracyjno-motywacyjnych w Krakowie i Małopolsce. Autor lub współautor wielu publikacji z zakresu przemysłu spotkań, usług biznesowych oraz badań perspektywicznych (foresightu). Pracownik naukowy Katedry Turystyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i inicjator nowej specjalności na studiach magisterskich: Zarządzanie kongresami i dużymi wydarzeniami”. Członek międzynarodowych stowarzyszeń MPI (Meeting Professionals International) oraz AIEST (International Association of Scientific Experts in Tourism).
Tomasz Dutkiewicz - Prezes Zarządu firm Nautica Incentive i Amplifica, członek SOIT, wykładowca na krakowskiej AWF, certyfikowany trener specjalizujący się w obszarach motywacji i inspiracji w zarządzaniu, autor publikacji na tematy związane z ewolucją zachowań konsumenckich i jej wpływem na nowoczesny marketing oraz sprzedaż. Aktywista, pasjonata, instruktor wielu outdoorowych aktywności, połączenie tych pasji ze znajomością procesów społecznych i potrzeb odbiorców pozwoliło mu stworzyć szereg autorskich projektów z obszarów wsparcia sprzedaży łączących motywację, inspirację, high technologię i incentive travel.
Marta Dunin-Michałowska - Prezes Zarządu SBE. Prezes Mea Group Sp. z o.o. Z branżą eventową związana od 1997 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach eventowych, odpowiadając za obszar realizacji imprez oraz PR. Własną agencję otworzyła w roku 2008. - Z rynkiem eventowym związana jestem od wielu lat – mówi. - Prowadzenie własnej agencji jest dla mnie nie tylko pracą, ale i pasją. Działając w ramach SBE mam nadzieję skutecznie wpływać na rozwój polskiej branży eventowej oraz dbać o interesy agencji reprezentujących ten rynek. Zależy mi także na wzmocnieniu wizerunku stowarzyszenia jako organizacji opiniotwórczej.
Katarzyna Janik (ur. 1989) - ukończyła studia na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalizacjach: Turystyka biznesowa i motywacyjna oraz Hotelarstwo na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w 2013 roku. Obecnie doktorantka AWF Kraków, pisze rozprawę doktorską na temat: „Zofia Radwańska-Paryska – udział w kobiecej turystyce i sporcie w Tatrach w XX wieku”. Absolwentka kierunku ‘Enologia’ na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członkini Stowarzyszenia Kobiety i Wino, które jest ogólnopolską organizacją kobiecą, edukującą o winie, promującą wartościowy styl życia oraz aktywizującą przedsiębiorczość kobiet. Instruktor Rekreacji Ruchowej Fitness – ćwiczeń psychofizycznych. Zawodowo była związana z branżą hotelarską, prowadziła projekt unijny na CM UJ, a obecnie pracuje w Krakow Convention Bureau. Miłośniczka Tatr, enoturystyki, etykiety i sportu.
Agnieszka Muszyńska - Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, SITE Poland
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Warszawie, ponadto ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (Stosunki Międzykulturowe) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Manager Innowacji). Obecnie doktorantka w Instytucie Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Stypendystka indonezyjskiego Uniwersytetu w Malang. Członkini Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Site Polska oraz Stowarzyszenia na Rzecz Badania, Rozwoju i Promocji Turystyki.
Od 2004 wykładowca akademicki. Pracę tę traktuje jako swoją zawodową pasję. Poza pracą dydaktyczną prowadzi szkolenia z planowania i rozwoju kariery w przemyśle spotkań. Kreatorka koncepcji wyjazdów incentive oraz koordynatorka projektów MICE. Osoba aktywna i pełna entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań, w stu procentach zaangażowana we wszystkie realizowane przez siebie zadania.
Moderator:
prof. UEK dr hab. Jadwiga Berbeka - pracownik naukowy Katedry Turystyki na WydzialeZarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2009 r. członek zespołu eksperckiego badającego przemysł spotkań w Krakowie na zlecenie Urzędu Miasta, członek zespołu w Projekcie Grantowym „Sterowanie przemysłem spotkań...”, Autor i współautor kilku publikacji nt turystyki biznesowej. Recenzent raportów Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce Poland Meetings & Events Industry Report w latach 2011- 2015. Ekspert w zakresie turystyki międzynarodowej; wykłady na studiach I i II stopnia oraz studiach podyplomowych z zakresu Międzynarodowych rynków turystycznych; wykłady w ramach programu Erasmus w San Sebastain (Hiszpania) i Porto (Portugalia). Członek Stowarzyszenia: Adventure Travel and Trade Association.